Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Dwa medale UMKS w Mistrzostwach Polski 2023 na dystansie klasycznym i w sztafetach

Pierwsze w tym roku zawody Mistrzostw Polski w biegu na orientację rozegrane w dniach 13-14 maja w Puszczy Bukowej koło Szczecina  przyniosły UMKS Kwidzyn 2 medale.

W sobotę swoją dominację na początku sezonu 2023 potwierdziła nasza multimedalistka Iga Müller, która z przewagą prawie 3 minut zdobyła złoty medal w kategorii juniorek (K18). Jak się okazało był to nasz jedyny medal tego dnia ale z bardzo dobrej strony pokazali się nasi weterani.  Tuż za podium, na 4 miejscu Mistrzostwa Polski ukończyli Maja Roszak (K45) i  Edward Pokora (M75), a na piątym  Ewa Romanow – Pękal (K50) i Przemysław Jędras (M40).

W niedzielny przedpołudnie z kolei rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w biegu sztafetowym. Fantastycznie w zawodach spisała się nasza sztafeta juniorów młodszych (M16) biegnąca w składzie: Wiktor Rygielski,  Wiktor Droń, Adam Zaremba. Panowie wyjątkowo równo pokonali swoje trasy i po świetnym biegu całej trójki wywalczyli srebrne medale Mistrzostw, potwierdzając tym samym, że dobyte miesiąc wcześniej złoto sztafetowe podczas Klubowych Mistrzostw Polski nie było dziełem przypadku. Nie wiele zabrakło też do zdobycia pierwszego, historycznego medalu Mistrzostw Polski dla UMKS w kategorii elity. Nasza sztafeta w składzie: Wiktor Müller, Michał Kalata, Mateusz Dzioba zajęła  ostatecznie 4 miejsce do końca walcząc nie tylko o miejsce na podium, ale i o srebrny medal Mistrzostw, co jest również potwierdzeniem nieprzypadkowego wywalczenia srebrnych medali miesiąc wcześniej podczas KMP.