Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

UMKS Kwidzyn po raz drugi najlepszy w Polsce!!!

W długi weekend 9-11 czerwca dzieci i młodzicy UMKS Kwidzyn wywalczyli drugi w historii klubu tytuł klubowych mistrzów Pucharu Najmłodszych 2023, czyli nieoficjalnych Mistrzostw Polski dzieci do lat 14-stu w biegu na orientację. W Krakowie i Goszczy koło Słomnik,  na bardzo trudnym terenie odwiecznego i najpoważniejszego rywala do tytułu – zespołu Wawelu Kraków, nasi najmłodsi zawodnicy pokazali wielką klasę i nie dość, że wygrali, to wygrali w imponującym stylu, zdobywając aż 15 medali.

Na pierwszy ogień poszedł tradycyjnie bieg sprinterski, rozegrany w piątkowe popołudnie 9 czerwca na terenie kampusu Akademii Górniczo – Hutniczej. W labiryntach budynków AG-H i terenów zielonych kampusu najlepiej poradzili sobie Jakub Jędras (SP 4 w Kwidzynie)) biegający w kategorii M12 i Mateusz Mokrosz w M14 (SP Trinec). Ze srebrnymi medalami zawody ukończyli Tomasz Mokrosz w M11 (SP Trinec) i Paweł Pękal w M13 (SP 6), a brązowe medale zdobyli Michalina Blokowska w kat. K11 (SP Cygany) i Wojciech Cichewicz w M10 (SP 5). W ten sposób nasi młodzi zawodnicy stanęli na podium wszystkich 5 rozgrywanych kategorii męskich – M10, M11, M12, M13 i M14.

Następnego dnia, w sobotnie, wilgotne przedpołudnie, w Goszczy zawodnicy stanęli na starcie do biegu na dystansie klasycznym. Tym razem w jurajskim terenie Nadleśnictwa Miechów. I tym razem ponownie doskonale zaprezentowali się nasi chłopcy, ale swój prawdziwy potencjał pokazały też kwidzyńskie dziewczyny dorzucając do kolekcji kolejnych 5 medali. Ponownie złoto wywalczyli Jakub Jędras w kat. M12 i Mateusz Mokrosz w M14, a dołączyła do nich jeszcze Katarzyna Szafarewicz (SP 4) w kat. K13.  Brązowe medale wywalczyły z kolei dwie najmłodsze stażem w UMKS uczennice Szkoły Podstawowej w Cyganach Amelia Kłos w kat. K12 i Amelia Kawecka w kat. K13.

Jak się okazało, prawdziwy pogrom czekał jednak naszych rywali dopiero w finałowych biegach sztafetowych, które również w Goszczy rozegrano w niedzielę 11 czerwca. O ile biegi indywidualne w Pucharze Najmłodszych, jako jedynych zawodach w roku, rozgrywane są w każdym roczniku osobno, to w sztafetach zawodnicy biegali już w typowych kategoriach rankingowych Polskiego Związku Orientacji Sportowej – K10, K12, K14 oraz M10, M12 i M14.tego dnia młodzież UMKS Kwidzyn nie pozostawiła rywalom żadnych złudzeń komu powinien przypaść tytułu Klubowego Mistrza Pucharu Najmłodszych wygrywając aż w 4 z 6 sześciu kategorii, w tym wszystkie kategorie męskie i najstarszą kategorię dziewczęcą. Złote medale zdobyły sztafety biegające w składach:

M10 – Przemyslaw Wojarski (SP Korzeniewo), Artur Urbanowicz (SP 4)i Wojciech Cichewicz (SP 5)

M12 – Leon Żakowski (SP Rakowiec), Jakub Jędras (SP 4) i Tomasz Mokrosz (SP Trinec)

M14  – Borys Pokorski (SP Cygany), Paweł Pękal (SP 6) i Tomasz Mokrosz (SP Trinec)

K14 – Amelia Kawecka (SP Cygany), Klaudia Marciniak (SP 4) i Katarzyna Szafarewicz (SP 4)

Warto też wspomnieć, ż tuż z podium zawody ukończyła kolejna nasza sztafeta w kat. K12 w składzie Paula Wejtko *SP 6), Michalina Blokowska i Amelia Kłos (obie SP Cygany)

Wszystkie te wyniki przyniosły UMKS Kwidzyn ogromną przewagę i bezapelacyjne zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając o 117 pkt. WKS Wawel Kraków i o 144 pkt trzeci zespół HKS Azymut Mochy.

Dzięki takim wynikom kwidzyńska młodzież przeszła w tej chwili do historii orientacji sportowej w Polsce, ponieważ w rozgrywanym od 1981 roku Pucharze Najmłodszych żaden klub na jednych zawodach nie zdobył aż 9 złotych medali i nigdy żaden klub nie wygrał aż 4 z 6 biegów sztafetowych. Dodatkowo, w prowadzonej od 2005 klasyfikacji drużynowej żaden klub nie wygrał Pucharu Najmłodszych z tak dużą ilością zdobytych punktów. To pokazuje jaką pracę wykonali nasi zawodnicy i jak wielki sukces osiągnęli. PANOWIE I PANIE - WIELKIE GRATULACJE!!!