Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Klubowe Mistrzostwa Polski – UMKS ponownie wśród 6 najlepszych klubów w Polsce

Po świetnym występie UMKS w wiosennej, I rundzie KMP 2023, przyszedł czas na ostateczne, klubowe rozstrzygnięcia w 2023 roku. Tym razem nasi zawodnicy w dniach 9-11 września rywalizowali na trasach sprintu nocnego, biegu średniodystansowego i sztafet klubowych 7-osobowych zlokalizowanych w zabytkowym centrum Przemyśla i w lasach koło Żurawicy.

I runda tegorocznego KMP przyniosła UMKS świetne 5 miejsce z możliwością walki nawet o brązowy medal Klubowych Mistrzostw Polski.  Rywalizacja w II rundzie zaczęła się od nocnego sprintu po centrum Przemyśla, z metą na  Rynku Starego Miasta. Fantastyczny start tego dnia zanotowała nasza tegoroczna multimedalistka Maja Roszak, która w świetnym stylu zdobyła złoty medal w kategorii K45. Doskonale pobiegli też Amelia Kłos w kat. K12, Katarzyna Szafarewicz w K14 i Jakub Jędras w M12, którzy w swoich kategoriach wywalczyli drugie miejsca i srebrne medale. Kolekcję kolorystyczną medali tego dnia uzupełnili w kategorii elity męskiej M21 Mateusz Dzioba i nasz najbardziej doświadczony zawodnik Edward Pokora, którzy ukończyli sprint na 3 miejscu i z brązowymi medalami.

Drugiego dnia zawody przeniosły się tuż za północne rubieże Przemyśla, na tereny leśne w okolicach Żurawicy. Na średnim dystansie nasi zawodnicy pokazali się z jeszcze lepszej strony i tym razem  powiększyli swój dorobek o kolejnych 8 medali. Na najwyższym stopniu podium i ze złotymi medalami bieg ukończyli Katarzyna Szafarewicz w kat. K14, Maja Roszak (K45), Tomasz Mokrosz (M12) i Mateusz Mokrosz w kat. M14. Srebro za średni dystans  zawisło na szyi Amelii Kłos (k12), Jakuba Jędrasa (M12) i Mateusza Dzioby (M21), a brązowy Igi Müller w K18.

14 medali naszych zawodników pierwszego i drugiego dnia II rundy KMP pozwoliło nam znacznie zwiększyć przewagę na 6 w klasyfikacji generalnej UKS Azymut Pabianice i 7 reprezentacją PKO Harpagana Gdańsk. Do rozegrania zostały wiec już tylko bardzo widowiskowe i trzymające w napięciu do końca sztafety pokoleń – 7 zmianowe sztafety w których na różnych zmianach startują zawodnicy różnych kategorii wiekowych, z czego dwie pierwsze zmiany biegają na trasach nocnych. UMKS do rywalizacji wystawił 2 sztafety, które pobiegły w składach: Hanna Perfikowska, Mateusz Dzioba, Mateusz Mokrosz, Adam Zaremba, Paweł Pękal, Iga Müller, Michał Kalata oraz Ewa Romanow – Pękal, Wiktor Müller, Katarzyna Szafarewicz, Igor Pokorski, Jakub Jędras, Maja Roszak, Piotr From.

Niestety, w na 5 zmianie naszej pierwszej sztafety jej najmłodszy zawodnik Paweł Pękal pokonując trasę z najlepszym czasem zmiany wśród wszystkich uczestniczących sztafet nie podbił mety i ostatecznie cała nasza sztafeta została zdyskwalifikowana.  Podobnie stało się też z nasza drugą sztafetą, gdzie jednego z punktów kontrolnych na 4 zmianie nie podbił Igor Pokorski. To spowodowało, że tego dnia zdobyliśmy 0 punktów do klasyfikacji generalnej. Całą sytuację natychmiast wykorzystał nasz bezpośredni rywal, drużyna  UKS Azymut Pabianice, którzy odrobili w ten sposób całą wypracowaną przez nas we wcześniejszych 5 biegach przewagę i wskoczyli na 5 miejsce KMP 2023.

Ostatecznie UMKS Kwidzyn w klasyfikacji generalnej Klubowych Mistrzostw Polski 2023 zajął tak jak w poprzednim roku, najwyższe w swojej historii, 6 miejsce. Trzeba przyznać, że to klubowy świetny wynik, który przed sezonem przez wielu uznany byłby za duży sukces, ale przed ostatnim dniem zawodów była ogromna szansa na jeszcze większe osiągnięcie. Jednak poprawę tego wyniku musimy zostawić na 2024 rok. Niech to więc będzie pierwszy challenge dla klubu na kolejny sezon.