Historia

Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie oficjalnie rozpoczął swoją działalność 14 listopada 2011r. Wcześniej, 24 października 2011r. odbyło się spotkanie 15 członków założycieli, którzy podjęli decyzję o jego powołaniu.

Wszystkie te działania były następstwem rozegranych w kwietniu tego roku I Otwartych Mistrzostw Kwidzyna w biegach na orientację. Wtedy to, dzięki pomocy Urzędu Miasta Kwidzyna  wykonana została pierwsza w regionie profesjonalna mapa do biegu na orientację  i mieszkańcy miasta mieli pierwszy kontakt z tą dyscypliną sportu.

Swoją działalność sportową UMKS Kwidzyn rozpoczął w marcu 2012r. od organizacji zabaw i szkoleń dla uczniów Kwidzyńskich szkół, z zakresu posługiwania się mapą i kompasem, z wykorzystaniem wykonanej w tym celu mapy obejmującej wokół SP 4.