Copyright 2020 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Iga Müller najlepsza w Polsce, UMKS 6 siłą w kraju

Nareszcie!!! Po 5 latach ciężkiej pracy na treningach, UMKS doczekał się pierwszego w swojej historii, złotego medalu zawodów mistrzowskich.

Podczas rozrywanego w dniach 17-19 czerwca w Garczynie koło Kościerzyny Pucharu Najmłodszych 2016 w biegach na orientację – nieoficjalnych Mistrzostw Polski Dzieci do lat 14 – dokonała tego Iga Müller, która wygrała rywalizację w kategorii K11 na dystansie klasycznym. Zespołowo UMKS Kwidzyn, po raz drugi z rzędu, wywalczył bardzo wysokie, 6 miejsce w klasyfikacji klubowej.

Już pierwszy dzień zawodów zapowiadał duże emocje i dobre biegi zawodników UMKS podczas rywalizacji na dystansach sprinterskich. Wszystko wskazywało na to, że zawody rozegrane zostaną w ulewnym deszczu, jednak dosłownie na trzy godziny zawodów, pomiędzy 14.00 a 17.00, opady ustały i młodzi zawodnicy mogli rywalizować w bardziej sprzyjających warunkach, czego efektem były 2 medale mistrzowskie i zwycięstwo w kategorii Open.

Z zawodników UMKS najlepiej zaprezentowała się Iga Müller, która w kategorii K11 wywalczyła srebrny medal, nieznacznie tylko przegrywając złoto. Drugi medal – brązowy - dla kwidzyniaków w kategorii M10N zdobył Paweł Perfikowski. Dodatkowo, świetnie spisała się również Natalia Szuba, zwyciężczyni kategorii OPEN (towarzyszącej Pucharowi), wygrywając z wieloma doświadczonymi trenerami i zawodniczkami elity żeńskiej.

Wynik byłby jeszcze lepszy, ponieważ mimo świetnego biegu na całej trasie, poprzez błąd na jednym z kilkunastu przebiegów między punktami, Alicja Kędzior przegrała brązowy medal, Szymon Górski przegrał srebro, a Wiktor Müller złoto. W tym jest jednak szczególny urok biegów na orientację, gdzie na dokładnie całej trasie trzeba utrzymać równy, wysoki poziom kondycji i koncentracji umysłu.

Warte odnotowania są również wyniki wspomnianego Szymona Górskiego (4 miejsce w kat. M14), Wiktora Dronia (5 m. w kat. M10N), Natalii Pudlis (6. w kat. K14), Adama Zaremby (7 m. w kat. M10).

Na poprawę wyników nie trzeba było jednak długo czekać, ponieważ jeszcze skuteczniejsze w wykonaniu UMKS okazały się sobotnie biegi, kiedy to zawodnicy rywalizowali na dystansach klasycznych. Tu fantastycznie spisała się ponownie Iga Müller, która zwyciężając w kat. K11 wywalczyła pierwszy w historii UMKS Kwidzyn złoty medal na imprezie rangi Mistrzowskiej. Równie dobrze, tym razem na całym dystansie, pobiegła również Alicja Kędzior, w tej samej kategorii zdobywając srebrny medal. Na tym samym, doskonałym drugim miejscu i ze srebrnym medalem zawody ukończył również Wiktor Droń w kat. M10N. W pierwszej ósemce poszczególnych kategorii zawodów miejsca wywalczyli także Paweł Perfikowski (4 m. w kat. M10N), Rafał Gąsior (4 m. w kat. M14), Tymon Netkowski (5 m. w kat. M10N), Mikołaj Pękal (7 m. w kat. M10N), Szymon Górski (7 m. w kat. M14) i Wiktor Müller (8 m. w kat. M12).

Ostatniego dnia Pucharu Najmłodszych w biegach na orientację zawodnicy rywalizowali w trzyosobowych zawodach sztafetowych. Tego dnia również zawodnicy UMKS postarali się o medal, wywalczony przez sztafetę w kategorii M12 w składzie Mateusz Soliwoda, Wiktor Wilk i Wiktor Müller. Tuż za podium, na bardzo wysokich 4 miejscach, znalazły się jeszcze sztafety w kategorii K12 (Hanna Perfikowska, Alicja Kędzior, Iga Müller ) i w kategorii M10 (Adam Zaręba, Wiktor Droń, Marceli Gajewski. Bardzo dobrze pobiegli również zawodnicy sztafety w kategorii M14 (Rafał Górski, Natalia Pudlis i Szymon Górski), którzy zawody ukończyli na 6 miejscu.

Ostatecznie, w stawce 29 klubów z całej Polski, na bardzo wysokim 6 miejscu UMKS Kwidzyn zakończył również rywalizację w klasyfikacji klubowej. Jest to powtórka z roku poprzedniego, kiedy to w Sztutowie reprezentacja Kwidzyna również okazała się szóstą siłą w Polsce wśród dzieci do lat 14. Tyle tylko, że rok temu zawodnikom UMKS do zajęcia 6 miejsca „wystarczyło” zgromadzenie 107 pkt., a dziś do tego potrzebowali aż 151 pkt., co wynikało z jeszcze wyższego i bardziej wyrównanego poziomu zawodników biorących udział w tegorocznym Pucharze Najmłodszych.

tak więc bilans Pucharu Najmłodszych 2016 w wykonaniu młodych zawodników UMKS to 6 medali, sporo miejsc tuż za podium za podium i 6 miejsce w Polsce klubowo.

Serdecznie wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników.

 

f t g m